Čierne stavby , múry , Paríž ...

Autor: Jozef Jesenský | 19.7.2013 o 17:23 | Karma článku: 12,69 | Prečítané:  425x

Nedá mi zareagovať na posledné správy, či o našich segregačných múroch, či o čiernych stavbách.   Dnes som čítal že akýsi vajda sa vyhrážal občianskou vojnou, pretože štát nechce / t.j. musí podľa neho / zlegalizovať čierne stavby, na cudzích pozemkoch. Odhliadnuc od toho že je to šírenie poplašnej správy, zastrašovanie, a podmieňovanie niečoho čo by dosť zaváňalo nelegalitou, ešte ide aj o drzosť, a úplnú aroganciu, voči daňovým poplatníkom, tejto krajiny ,teda aj mne.

Čo máme robiť teda vlastne my, stredná vrstva ? Dosť že nás okráda tento štát, či na daniach, či na rôznych tendroch, bratríčkovaní, na štrnástych platoch .... ale ako máme reagovať na to že z našich daní sa nám v podstate naši spoluobčania, ktorí si obsadili cudzie pozemky smejú ? Ako náhle vyjde s nejakým názorom Kotleta, tak je to rasizmus, xenofóbia.  To fakt chceme aby tu bolo to čo sa stalo v ČB ?

Akože občania si chránia svoje pozemky, nie pred Rómami, alebo inou minoritou, oni si ho chránia s praktického hľadiska, podmieneného skúsenosťami, hlavne pred zlodejmi, vandalmi , a narušiteľmi verejného poriadku, čo je na tom zlé ?

Milí naši ochrancovia všetkého, ako by ste reagovali keby sa Váš pozemok, reálne nadobudnutí nedal nijakým spôsobom užívať, pretože by bol obsadení, bola by na ňom čierna stavba, resp., by bol nepredajný ? Prečo Vás nezaujímajú tisíce rodín, ktorí žijú s 400/500 euro mesačne s hypotékou na krku, a s balansom nad priepasťou, medzi zamestnanosťou/nezamestnanosťou ? To vás nezaujíma.

Stále sú tu iba všelijakí provokatéri, ktorí podnecujú vášne, a ktorí za všetko môžu ! Nie nerieši sa príčina prečo tie vášne vznikajú, ale rieši sa dôsledok, a očierňujú sa tí ktorí povedzme aj v ČR na tie pochody chodili. Obyčajní ľudia sú len tí ktorí boli zneužitý... Akože podľa vás by mali čušať, a so sklonenou hlavou chodiť po svete, a nechať sa fackať tu zhora tu zdola ? to je v poriadku.

Prečo neexistuje spravodlivosť pre všetkých, od tých zhora, až nadol ? To Vás nezaujíma. Na Slovensku je kopu mimovládiek ktoré komentujú stav v politike, v justícii, v ekonomike, medzi minoritou, ale kto sa zaujíma o nás ? A potom sa čudujeme že koho to na Slovensku vlastne v politike máme , ..... Ide to dolu vodou s celým Slovenskom, len dúfam že aspoň Paríž nepodľahne tlaku, a bude riešiť situáciu s gangmi riešiť tvrdo. Presne ako povedal Holland, ako sa majú do spoločnosti začleniť imigranti, ktorí sa prišli do krajiny galského kohúta živiť lupom ?

 

A keď sa zamyslíme, tak paralely nájdeme aj u nás....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?